25.12. O tom jak jsem prožila Vánoce.

25. prosince 2011 v 14:02 | Vidle. |  Chtěla bych život jako z pohádky..
No jo.
Vánoce už nevnímám jako dřív. Čas utíkal hrozně pomalu vteřina se zdávala jak hodina. S mojí starší ségrou jsme se dívali z okna na hvězdy a poslouchávali jak rodiče šoupou velké krabice po zemi pod stromeček. Měla jsem se sestrou dobrý vztah když jsem byla malá. Sice jsme se hodně krát rvali o bombóny nebo ona vyslíchávala můj řev, že si chci hrát. Bylo to jiný byli jsme jen my dvě. Byla to moje jediná kamarádka kterou jsem měla.


Pokaždé jsem s knedlíkem v krku sedla k tomu dřevěnému stolu na vystouplém schůdku a div nebrečela z hrachové polívky u které má tradice je mít chuť zvracet. Tuhle tradici jsem vždycky zdílela z mamkou a i do dnes. Sestra z tátou plné talíře a my dvě div zvracely z kapičky té ošklivé tekutiny. Rodiče říkali že jsem dřív kapra jedna ale už si ani nepamatuji kdy jsme ho naposledy dělali. Vím, že jsem tu vůňi rybyny nemohla vystát.
Včera jsem v 1 hodinu ráno začala uklízet ,z mého nadměrného přemýšlení jsem nemohla spát.Popsala jsem 2 listy papírů a panicky jsem se rozbrečela na celý pokoj. Už jsem to potřebovala všechno ze sebe dostat. Pro jednou nedělat tu silnou holku. Udělalo mi to dobře a v 9 jsem vzbudila , douklízela a měla jsem havaj. Šla jsem se podívat na Facebook, kde jsem Honzovi napsala ať si užije hezké Vánoce - zase jsem se u jeho písmenek zasmála a udělalo mi to radost , na blog jsem napsala zase jeden pochybnej článek, šla si umejt vlasy - přivítat babičku z dědou - dát si čaj a tak. Pak jsem šla snít do postele a na chvíli usla. Vzbudila jsem se v 5 hodin večer a šla se dolů dívat na něakou pohádku. V 6 jsme šli večeřet.
Všichni jsme se zklamaly z natěšenosti na rybu, protože byla hnusná. Takže jsme tam řešili jak se nám poslední půl rok zesral a závěř taky. "Jak jinak, nedivím se". Tak jsme se zasmály. Táta řekl, že jsem se změnila. Tak něak mi to zůstalo v hlavě. Změnila jsem se od tý doby kdy se i ty poslední střípky tý malý Martinky rozplynuli na nemocničním lehátku. Netušili byste jak zkažená večeře může být vtipná a hezká. Naše rodina totiž zesere co může, u nás zkrátka neni nikdo toužící po perfektní sváteční večeři připravené v 6 ráno. Pod stromečkem na nás čekali obálky od babiček - vydělala jsem si 4 tisíce na nákupy oblečení. Jak jsem řekla u nás se Vánoce už v postatě neslaví. K těm našim krásným Vánocům nám bylo všem na zvracení a tak jsme se šli projít ven obešli jsme naší ulici a hned se vrátili..Pche, nejsou zvyklí chodit pomyslela jsem si když já chodím k tý začáteční cesty co vede do Rynárce a zpátky. Slehli jsme se do obýváku a dívali se na Pyšnou princeznu a Tři oříšky pro Popelku. Celý den jsem myslela na Honzu..Jak jinak. Pak jsem se šla podívat na Fb kde nebyla ani noha tak jsem si zapla tu svojí trapnou smutnou hudbu a namalovala další svojí trapnou komixovou postavičku se slzama v očích popsala další stránku do deníku a šla jsem spát.
Dneska jsem vzbudila něaká nabroušená, ale dobrý oběd mě uklidnil a jeli jsme se projít na..Blah Blah - prostě někam a kouknout se na sjezdovku která byla projetá ledem až jsem z toh ondlívala. Ne, neznáte mojí panickou hrůzu z ledu. No a teď jsem doma, ven se mi nechce. Asi si pustim něaký film, nebo půjdu malovat trapný komixy nebo psát. Možná snít a spát.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama